SГјpermen TГјrk OlsaydД Pelerinini Annesi BaДџlardД±

Кој е скопјанецот назначен за главен советник на Ердоган …

Според одлуките објавени на Службен весник со потпис на претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, Сабри Демир, кој е роден во Скопје, е назначен за …

Министар одбране и начелник Генералштаба обишли …

Министар одбране у Влади Републике Србије Александар Вулин и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић посетили су данас породице пилота који су животе изгубили у јучерашњем паду авиона МиГ-21 у …

Биланси од судирите на Ерменија и Азербејџан во Нагорно …

Sep 27, 2020 · Ерменското Министерство за одбрана соопшти дека соперникот Азербејџан во денешните судири во Нагорно-Карабах изгубил четири хеликоптери, 15 беспилотни летала и 10 тенкови и борбени возила, јавија руските медиуми …

Zgjohuni dhe mos pranoni kurrë të vaksinoheni! Gazeta …

Thirrja e shkencëtarëve gjermanë Wodarg dhe Hockertz: Vaksina na modifikon gjenetikisht, duke vënë në alert organizmin. Është eksperiment gjenetik i papërgjshëm dhe i ndërmarrë në një kohë shumë të shkurtërt. Kompanitë e prodhimit të vaksinave janë koshientë për mundësinë e alternimeve, interferencave dhe transformimeve gjenetike Vaksina eksperiment gjenetik i…

Ерменија и Азербејџан се судрија околу спорен регион …

Ерменија во неделата наутро рече дека соседен Азербејџан нападнал цивилни населби во регионот Нагорно-Карабах и ги повика жителите во спорниот регион да одат во засолништа.

Sot vazhdon gjykimi për organizatorët e ngjarjeve të 27 …

Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për organizatorët e ngjarjeve të “27 prillit” në Kuvend. Rasti gjendet në procedurë dëshmuese dhe dëgjimin e dëshmitarëve të propozuar nga mbrojtja.

ЈЕРУСАЛИМ ЈЕ НАШ ГРАД: Запаљив говор Реџепа Ердогана у …

Oct 01, 2020 · ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган започео је обраћање Парламенту Турске у четвртак дугим говором о Јерусалиму и Палестинцима у којем је нагласио – Јерусалим је наш град.

Diplomati gjerman bën vërejtje për marrëveshjen në Shtëpi …

Diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger ka pasur vërejtje për marrëveshjet e arritura në Shtëpinë e Bardhë në mes të Kosovës dhe Serbisë. Ischinger, lavdëroi Shtetet e Bashkuara të Amerikës për interesimin në raportet në mes të Kosovës dhe Serbisë, por duke theksuar se në Uashington nuk është nënshkruar asnjë marrëveshje mes palëve pasi, sipas tij, të […]

СУЗЕ И ОЧАЈ: Јерменски војник стао испред команданта, а …

Данас је објављен нови снимак који је потресао све људе који су га погледали. На објављеном видеу са прве линије фронта види се јеременски војник који рапортира официру.